Na czym polega zabieg?

Światło lasera wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, a potem jej odparowania (czyli ablacji). Następuje uszkodzenie komórek, w tym także komórek kolagenowych. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które prowadzą do tworzenia się nowego kolagenu. To właśnie kolagen jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za napięcie naszej skóry, tworzy podstawowe rusztowanie skóry właściwej. Procesy jego degeneracji i odtwarzania zachodzą w skórze przez całe życie. Niestety, rocznie tracimy ok. 1 proc. całego kolagenu, jaki mamy w skórze, a produkcja nowego kolagenu z wiekiem spowalnia i przestaje wystarczać do łatania ubytków. Szok termiczny wywołany laserem stymuluje jego odbudowę. A nowy kolagen to jędrniejsza, bardziej elastyczna, zagęszczona i mocno odmłodzona skóra.

Jak wygląda się po zabiegu?

Po zabiegu twarz jest czerwona i obrzęknięta. Można też odczuwać lekki ból i dyskomfort. Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni. Czasem na czwarty dzień po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, jednak w niektórych przypadkach wymagane jest sześciodniowe pozostanie w domu.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Jeśli zabieg ma mieć charakter profilaktyczny i odświeżający skórę, to poprzestajemy na jednej sesji. Gdy jednak potrzebujemy większej regeneracji (np. redukcji zmarszczek i większych porów), wówczas zaplanujmy cykl dwóch, trzech zabiegów. Ponieważ cykl regeneracyjny komórek trwa 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie. Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc efekt zabiegu można w pełni ocenić dopiero po takim czasie.

Cennik

Laserowe Odmładzanie Skóry Twarzy

Lokalizacja  Cena za 1 zabieg
Twarz 1000 zł
okolica oczu 250 zł
czoło 400 zł
czoło + oczy 500 zł
dolna część twarzy 500 zł
policzki 700 zł
wokół ust 200 zł
szyja 600 zł
dekolt 800-1000 zł
szyja + dekolt 1300 zł
twarz + szyja + dekolt 2000 zł
rozstępy 100 – 2000 zł