Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 wykorzystują małe wiązki światła laserowego, które przenikają przez skórę właściwą, naskórek i pobudzają tworzenie nowego kolagenu, co przekłada się na przebudowę struktury skóry. Ich efekty są zwykle widoczne po upływie miesiąca lub dwóch od zabiegu, a pełne efekty trwają zwykle od 3 do 6 miesięcy.

Leczenie laserem frakcyjnym CO2 może być stosowane w przypadku wielu chorób skóry, takich jak trądzik, blizny, zmarszczki, rozstępy, metki, uszkodzenia słoneczne i nierównomierny koloryt skóry. Może być stosowany w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej jest stosowany na twarzy.

Ponieważ leczenie laserem frakcyjnym CO2 wykorzystuje połączenie dwóch technologii (lasera frakcyjnego i CO2), wiązka wnika głęboko w skórę. W efekcie czas rekonwalescencji jest na ogół minimalny. Może jednak wystąpić lekkie zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie w miejscu zabiegu, które może utrzymywać się do tygodnia.

Cała procedura trwa zazwyczaj około 20 do 30 minut. Większość pacjentów może powrócić do swoich normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Ablacyjne lasery frakcyjne najlepiej sprawdzają się u pacjentów, którzy posiadają blizny przerosłe, blizny po chirurgicznym usunięciu tarczycy, blizny zanikowe, blizny pourazowe.

Po zabiegu występuje rumień, strupki i drenaż surowiczo-krwisty, co zwykle mija po kilku dniach.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • ciąża,
  • laktacja,
  • świeża opalenizna,
  • zaburzenia skórne,
  • choroby nowotworowe,
  • stosowanie leków fotouczulających oraz rozrzedzających krew.

Cennik

LASEROWE USUWANIE BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Lokalizacja  Cena za 1 zabieg
Twarz 900-1300 zł
Czoło 300-400 zł
Policzki 500-1000 zł
Broda 300-350 zł
Inne (np.: plecy, ramiona) od 600 zł

Cennik

LASEROWE USUWANIE BLIZN POPARZENIOWYCH I POOPERACYJNYCH

cena ustalana na konsultacji w zależności od powierzchni
Dla Państwa uruchomiliśmy usługę ratalną
Więcej o Mediratach...