Czym jest Micro i Nano Fat?

Micro i Nano Fat jest innowacyjną technologią bazującej na technice lipotransferu. Umożliwia jednoczasowe wypełnianie określonej okolicy ciała tkanką tłuszczową, a za razem wzmocnienie i rewitalizację skóry tejże okolicy. Dzięki temu stanowi doskonałą alternatywę dla zastosowania stabilizowanego kwasu hialuronowego.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej, innowacyjnej kaniuli o średnicy 2mm. Ma ona przytępiony koniec oraz zawiera sześć specjalnych portów do pobierania tkanki tłuszczowej. Kaniula o tej budowie zapobiega nadmiernemu uszkodzeniu tkanki tłuszczowej podczas jej pobierania.

Ponadto powoduje istotne skrócenie czasu pobrania. Dzięki powyższym właściwością powyższa procedura jest szybsza, bezpieczniejsza, bardziej efektywna, a przede wszystkim znacznie mniej inwazyjna.

Istotny jest fakt, że podczas zabiegu z wykorzystaniem technologii Micro i Nano Fat, jako wypełniacz używana jest własna tkanka tłuszczowa pacjenta. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani reakcji zapalnej związanej z obecnością ciała obcego. W związku z powyższym Micro i Nano Fat jest najbezpieczniejszym obecnie znanym wypełniaczem.

Znaczącą korzyścią technologii Micro i Nano Fat jest brak konieczności wcześniejszego przygotowania. Spektakularny efekt jest widoczny praktycznie natychmiastowo, a wygląd po zabiegu jest naturalny, bez cech nadmiernego przerysowania czy wyostrzenia rysów.

Rezultat zabiegu charakteryzuje się wysoką trwałością. Poza tym istotne jest, że po przeprowadzeniu zabiegu wykorzystującego technologię Micro i Nano Fat, nie jest wymagana dłuższa rekonwalescencja i od szybko można powrócić do codziennej aktywności.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Micro i Nano Fat?

W pierwszej fazie zabiegu Micro i Nano Fat, po uprzednim znieczuleniu miejscowym, pobiera się z okolicy talii niewielką ilość tkanki tłuszczowej wykorzystując w tym celu opisaną powyżej specjalną kaniulę. Jej budowa ma działanie protekcyjne dla pobieranej tkanki, dzięki temu jakość i potencjał regeneracyjny komórek tłuszczowych są wysokie. Kolejnym etapem jest odpowiednie przygotowanie pobranego materiału. Polega ono na oczyszczeniu i filtracji w specjalnym systemie.

Celem tego działania jest usunięcie erytrocytów, a także resztek płynu znieczulającego. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie jakości preparatu na najwyższym etapie. Wreszcie w ostatnim etapie, oczyszczony materiał jest podawany w miejsce docelowe. Komponenta Micro Fat znajduje zastosowanie w technikach wolumetrycznych, czyli wypełnianiu np. ubytków. Komponenta Nano Fat znajduje zastosowanie w rewitalizacji skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z wykorzystaniem Micro i Nano Fat?

Wskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem technologii Micro i Nano Fat obejmują dwie podstawowe grupy wskazań. Pierwszą z nich stanowią wskazania estetyczne. Wpisuje się tutaj ogólnie pojęte przeciwdziałanie procesom starzenia się. Jest to doskonała metoda do usuwania zmarszczek, poprawiania napięcia i jędrności skóry. Świetnie sprawdza się również w zabiegach korekcyjnych mających na celu powiększenie ust, poprawę kształtu nosa i brody.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również zabieg z wykorzystaniem technologii Micro i Nano Fat jest przeciwwskazany u niektórych pacjentów. Nie należy go przeprowadzać u kobiet w ciąży i w czasie laktacji. Jest również przeciwwskazany u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi. Nie zaleca się go również u pacjentów z ciężkimi, przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby nowotworowe czy autoimmunologiczne.

Efekty zabiegu:

NANO FAT – rewitalizacja, odżywienie, rozświetlenie, rewitalizację i napięcie skóry twarzy.

MICRO FAT – zmniejszenie widoczności bruzd nosowo-wargowe, redukcja oznak zmęczenia w okolicy oczu, wymodelowanie ust i brody, korekta kontur nosa, rewitalizacji dłoni, odmłodzenie okolic szyi i dekolt.

Cennik

Przeszczep tkanki tłuszczowej - MICRO&NANO FAT

Cena zabiegu 4800 zł