Leczenie nadpotliwości.

Nadmierna potliwość występuje najczęściej w okolicy dłoni, stóp i pach. Osoby cierpiące na nadpotliwość wiedzą jak dolegliwość ta jest uciążliwa w codziennym życiu.

Jest kilka metod leczenia nadmiernej potliwości: stosowanie antyperspirantów, jonoforeza, leki przeciwmuskarynowe, leki z grupy beta-blokerów, leki uspokajające, techniki relaksacyjne, psychoterapia lub akupunktura aż po zabiegi chirurgiczne. Metody te wykazują jednak krótkotrwałą skuteczność lub obarczone są dużą ilością objawów ubocznych.

Metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością - jest leczenie Toksyną botulinową.

Zabieg polega na czasowym zablokowaniu czynności potowych, poprzez wstrzyknięcie  Toksyny botulinowej. Za pomocą jednego zabiegu można znieść tę przykrą dolegliwość na kilka miesięcy. Jedyną wad zabiegu jest fakt, iż nie leczy on przyczyn, a jedynie usuwa objawy.

Sesja trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki, Toksyna botulinowa blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Skuteczność kuracji wykazuje indywidualne różnice u poszczególnych osób.

Efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy do roku, potem można zabieg powtórzyć.

 

Cennik

Toksyna botulinowa w leczeniu nadpotliwości

1 zabieg 1300 - 1600 zł