SCULPTOR II posiada wszystkie parametry umożliwiające profesjonalne zabiegi bipolarnymi falami radiowymi. Posiada funkcję do zabiegów odchudzających, wykorzystując zjawisko kawitacji ultradźwiękowej.

Fale ultradźwiękowe wzbudzone przez przetwornik wywołują w ośrodku ciekłym fale ciśnienia i podciśnienia o dużej prędkości. Te fale wywołują zjawisko kawitacji. Jest to zjawisko fizyczne, które następuje wskutek zmian ciśnienia wewnątrz cieczy, wywołanych przez źródło dźwiękowe. Zmiany ciśnienia oddziałują na mikropęcherzyki obecne w cieczach i w tkankach organicznych. Mikropęcherzyki poddane ciągłym zmianom ciśnienia fali akustycznej zwiększają swoje wymiary aż do momentu, gdy ciśnienie zewnętrzne powoduje ich implozję, wzbudzając falę uderzeniową o dużej energii. Implozja milionów mikropęcherzyków przypadających na 1 cm3 prowadzi do rozbicia znajdującej się obok tkanki tłuszczowej. Najpierw powoduje rozerwanie wiązań komórkowych komórek tłuszczowych (efekt rozpakowania). Następnie powoduje ona rozerwanie ściany komórkowej komórek tłuszczowych i wiązań włóknistych występujących w tkance tłuszczowej. Komórki tłuszczowe, które mają błonę bardzo podatną na działanie ciśnienia wywołanego przez mikropęcherzyki powstałe podczas kawitacji, ulegają rozbiciu (lysis komórek tłuszczowych) i uwalniają swoją zawartość.

Modelowanie

Gdy dostarczamy ciepło do tkanki podskórnej podgrzewa się tłuszcz w komórce tłuszczowej, co doprowadza do jego rozkładu i możliwości przedostania się przez błonę na zewnątrz. Następnie w procesach metabolicznych jest wydalany z organizmu. RF opróżnia i zmniejsza komórki tłuszczowe. Działa również cały czas w skórze właściwej gdzie stymuluje regenerację kolagenu. Po zabiegu jest widoczny mniejszy obwód ciała i zmniejszenie nierówności spowodowanych cellulitem.

Ciało:

  • redukcja cellulitu
  • zmniejszenie tkanki tłuszczowej
  • ujędrnienie ciała
  • podniesienie pośladków
  • wysmuklenie talii
  • likwidacja „luźnej skóry” na brzuchu i wewnętrznej stronie ud
  • odmłodzenie rąk i stóp

Cennik

Liposukcja ultradźwiękowa

lokalizacja zabiegu Pojedyńczy zabieg karnet 6 zabiegów (-15%) karnet 10 zabiegów (-20%)
brzuch 300 zł 1530 zł 2250 zł
boczki 250 zł 1275 zł 1875 zł
brzuch + boczki 400 zł 2040 zł 3000 zł
       
bryczesy 300 zł 1530 zł 2250 zł
ramiona 300 zł 1530 zł 2250 zł
uda (przód lub tył) 450 zł 2950 zł 3375 zł