Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Zabieg polecany w przypadku, gdy naczynka są małe i nie można wykonać skleroterapii. System laserowego zamykania naczynek wykorzystuje zjawisko absorpcji światła w hemoglobinie krwi zgromadzonej w uszkodzonym naczyniu. Laser nie uszkadza naskórka, zabiegi są wiec mało inwazyjne i jednocześnie bardzo precyzyjne, skutecznie koncentrują energię na leczonej tkance. Po zabiegu laserowego usuwania naczynek skóra jest nieznacznie zaczerwieniona, ale okres gojenia praktycznie jest niezauważalny.

Konsultacja z badaniem USG doppler

Badanie dopplerowskie pozwala ocenić wydolność żył i tętnic oraz dokładnie wskazać miejsca, gdzie pojawiły się zmiany chorobowe takie jak niedrożność, zatory żylne i tętniaki. Zwężenie żył lub tętnic w postaci blaszki miażdżycowej bądź zakrzepów stwarza realne zagrożenie dla życia pacjenta, może bowiem powodować tak niebezpieczne stany jak udar mózgu, zawał serca i zatorowość płucną. Z tego względu bardzo ważne jest, żeby w porę wykryć nieprawidłowości w przepływie krwi i podjąć środki zaradcze.

Wskazaniami do wykonania badania dopplerowskiego są podejrzenia zmian miażdżycowych w tętnicach i innych naczyniach krwionośnych, żylaki, podejrzenie tętniaka i inne stany chorobowe wskazujące na nieprawidłowy przepływ krwi w żyłach i tętnicach.

 


Cennik

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK NA NOGACH

Konultacja chirurga naczyniowego
+ badanie USG doppler układu żylnego kończyn dolnych
250 zł
Laserowe zamykanie naczyń na nogach od 450 zł
(powierzchnia 1-2 dłoni)