Celem stymulatorów tkankowych jest odnowa i biorestrukturyzacja skóra. W tym celu stymuluje się fibroblasty do produkcji białek odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry (kolagen i elastyna). Zadaniem stymulatorów jest odbudowa starzejącej się skóry. Po zabiegu skóra twarz odzyskuje promienny, młody wygląd, a zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne.

Jak wygląda zabieg stymulatorami tkankowymi?

Podczas zabiegu w skórę podawany jest atelokolagen typu I, który ma za zadanie intensywnie stymulować skórę do produkcji kolagenu typu III. Produkt jest w pełni biodegradowalny i biozdolny, a także nieimmunnogeniczny. Oznacza to, że nie posiada alergenów i środków konserwującym, a więc jest bezpieczny do mezoterapii igłowej. Atelokolagen występuje w postaci dokładnie oczyszczonego proszku.

Zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to nałożenie maski peel of – mającej na celu przygotowanie skóry do dalszego etapu. W skład maski wchodzą: witamina C, retinol, polipeptyda, kwas hialuronowy oraz kolagen. Substancje te mają na celu nawilżyć i zmiękczyć naskórek oraz oczyścić i złuszczyć skórę. Kolejnym krokiem jest wymieszanie produktu z solą fizjologiczną oraz podawanie go śródskórnie przy pomocy specjalistycznej igły. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie maski regenerującej, mającej na celu złagodzenie podrażnień oraz przyśpieszenie procesu gojenia.

Jak często stosować stymulatory tkankowe?

Seria zabiegów stymulatorami tkankowymi zależy od stanu i kondycji skóry. Zazwyczaj są to 2-4 zabiegi co ok. 2-4 tygodni. Pierwsze efekty zaczynają być widoczne już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia zabiegu. Efekt całkowitej serii zabiegów utrzymuje się przez ok. 12-16 miesięcy. Po upływie tego czasu można wykonywać 1 zabieg na kwartał celem podtrzymania efektów.

Komu poleca się stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe polecane są zwłaszcza dla osób, u których widoczne są oznaki starzenia się skóry, np. widoczne zmarszczki, utrata jędrności, kurze łapki. Zabieg zaleca się także w przypadku suchej, poszarzałej skóry, zaburzonego owalu twarzy lub widocznej bruzdy nosowo-wargowej. Pomaga on także radzić sobie z takimi problemami jak przebarwienia skóry i cienie pod oczami. Stymulatory tkankowe wykorzystuje się także profilaktycznie, celem opóźnienia procesu starzenia się skóry.

Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

Stosowane w zabiegach substancje są całkowicie biokompatybilne. Oznacza to, że nie są potrzebne próby alergiczne. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i obrzęk, ale szybko znikną (maksymalnie 72 h). Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych są bezpieczne i nie powodują żadnych powikłań.

Stymulatory tkankowe pod oczy

Skóra w okolicach oczu jest najcieńsza w całym organizmie (grubość do 0,5 mm), zawiera niewielką ilość wody oraz nie posiada gruczołów potowych. Z tego powodu jest ona szczególnie narażona na procesy starzeniowe skóry. Szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz cienie, a skóra traci jędrność. Zastosowanie stymulatorów tkankowych w okolicach oczu pozwala zniwelować te problemy, odpowiednio nawilżając i ujędrniając skórę. Pozwala to zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz cieni pod oczami.

Stymulatory tkankowe na blizny

Stymulatory tkankowe mogą być także wykorzystane do usuwania blizn. Substancje użyte w zabiegu przyśpieszają procesy odbudowy i regeneracji skóry, dzięki czemu blizny szybciej bledną i łagodnieją. Zabiegi przywracają skórze piękny wygląd, oraz wygładzają zmarszczki oraz redukują blizny.

Przeciwwskazania do stosowania stymulatorów tkankowych

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, także w przypadku stymulatorów tkankowych występują przeciwwskazania do stosowania. Są to między innymi:

 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia,
 • aktywna opryszczka,
 • stany zapalne skóry – wirusowe, grzybicze lub bakteryjne,
 • zmiany skórne w miejscy poddanego zabiegowi,
 • zakażenie wirusem HIV, WZW,
 • immunoterapia,
 • alergia na któryś składnik preparatu,
 • wiek poniżej 18 lat.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu z wykorzystaniem symulatorów tkankowych:

 • nie powinno korzystać się z solarium, basenów, sauny, kąpieli słonecznych i innych podobnym zabiegów przez minimum 7 dni,
 • nie należy nakładać makijażu przez 12 godzin od zabiegu,
 • zaleca się stosowanie na poddany zabiegowi obszar kremów z filtrem SPF,
 • nie należy spożywać alkoholu przez minimum 24 godziny od zabiegu,
 • przez co najmniej 14 dni należy stosować kosmetyki nawilżające i łagodzące,
 • nie należy stosować na miejsce zabiegu silnych i drażniących kosmetyków,
 • należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i pić co najmniej 2 litry wody dziennie

Cennik

Stymulatory tkankowe

Sunekos 200 800 zł
Sunekos 1200 1200 zł
Nucleofill 1200 zł