Peelingi są zabiegami mającymi na celu usunięcie zewnętrznych warstw naskórka. W dermatologii znanych jest wiele różnych rodzajów peelingów. Różnią się one metodą wykonania i substancjami złuszczającymi. W każdym przypadku peeling powinien być indywidualnie dobrany do typu skóry. Inaczej stosuje się peelingi u osób, które jedynie oczekują poprawy ogólnego wyglądu i odmłodzenia skóry, inaczej u osób z przebarwieniami, nadmiernym łojotokiem lub zaskórnikami. Warto podkreślić, że najczęściej wykonuje się peeling twarzy i dekoltu, jednak wiele osób tą metodą likwiduje niedoskonałości ramion, pleców lub nóg.

    

Rodzaje peelingów

Doskonale sprawdza się w walce ze skórą łojotokową, z trądzikiem oraz przebarwieniami pozapalnymi.

Czym jest Perfarma Pyruvic Peeling?

Kwas pirogronowy to alfa-ketonokwas. Kwas ten obecny jest w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet). Posiada właściwości regulujące wydzielanie sebum i zmniejszające łojotok skóry trądzikowej, stymuluje powstawanie kolagenu

Jak działa Perfarma Pyruvic Peeling?

Perfarma Pyruvic Peeling dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą, pozwala na uzyskanie w krótkim czasie dobrych efektów estetycznych zbliżonych do tych po agresywnych zabiegach złuszczających z udziałem TCA. Dodatkową zaletą Perfarma Pyruvic Peeling jest brak efektów ubocznych i podrażnienia skóry. Kwas pirogronowy jest lepiej tolerowany przez pacjentów gdyż nie wywołuje zaczerwienia i nie powoduje zmian pigmentacyjnych takich jak w przypadku TCA. Złuszczanie skóry jest delikatne, łuskowate, łatwe do ukrycia.

Kiedy poddać się zabiegowi Perfarma Pyruvic Peeling ?

Perfarma Pyruvic Peeling 40 mild : zaczerwienienie skóry u osób z przekrwienim, łojotokowe zapalenie skóry.

Perfarma Pyruvic Peeling 40 strong : chloazma, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, trądzik w fazie aktywnej

Perfarma Pyruvic Peeling 50 : trądzik, skóra łojotokowa

Perfarma Pyruvic Peeling 60 : fotostarzenie, blizny potrądzikowe, keratozy trądzikowe, dyskeratozy, hiperkeratozy

Częstotliwość zabiegów: Zabieg może być powtarzany co 15-21 dni lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań.

Niezawodny i jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów.

Peeling medyczny Yellow Peel

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.

W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy - wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

 

Jak wygląda zabieg Yellow Peel

 Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na

20-30 minut, a następnie zmywany wodą.

W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu.  Należy go zmyć wodą i dokładnie osuszyć skórę.  Następnie nałożyć Yellow Peel i co 15-20 minut nakładać kolejne warstwy peelingu. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustalana jest podczas zabiegu, jest uzależniona od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Kiedy zrobić Yellow Peel ?
 • Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
 • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
 • Przebarwienia na twarzy i dłoniach
 • Blizny i pozostałości po trądziku
 • Łojotokowe zaburzenia skóry

Wszystkie peelingi z kwasem migdałowym charakteryzują się mniejszą agresywnością w porównaniu z innymi peelingami chemicznymi.

Czym jest kwas migdałowy?
Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i odbarwiające.
Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający – może być stosowany o każdej porze roku.

Dlaczego Peeling Migdałowy?
Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry.
Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez parę dni, ale nie jest widoczne.
Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia  skóry.
Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy.
 Jakie peelingi z kwasem migdałowym są dostępne na rynku?
Może być stosowany sam lub w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi.

Proponujemy:

 • Mandel 60 - kw. migdałowy w stężeniu 60%
 • Mandel Combi – kw.migdałowy w połączeniu z kw. pirogronowym
 • Mandel S - kw.migdałowy w połączeniu z kw. salicylowym

 

Wskazania:

MANDEL 60: fotostarzenie skóry, trądzik i kontrolowanie skóry łojotokowej.
MANDEL COMBI: Nieregularności kolorytu skóry, dyschromie, melasma spowodowana nadmierną ekspozycją na słońce, trądzik i kontrola skóry łojotokowej, fotoaging.
MANDEL S: Aktywny trądzik, blizny potrądzikowe, fotoaging

Wskazania

Wskazania do zastosowania preparatu Mesopeel Azelan to przede wszystkim skóry mieszane i tłuste, skóry trądzikowe, hiperpigmentacja, zapalenie mieszków włosowych, fotostarzenie.

Skład

 • kwas salicylowy 20%
 • kwas azelainowy 20%
   
Kwas salicylowy – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne.  Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia,  zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas azelainowy – stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie serum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.

Efekty stosowania

Poprawa kondycji skóry mieszanych i tłustych, wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, redukcja niedoskonałości (wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory, drobne zmarszczki), skóra staje się gładka o zdrowym kolorycie.

Wskazania

Formuła preparatu opracowana została z myślą o skórach wiotkich, zmęczonych, wykazujących oznaki fotostarzenia. Zmodyfikowany Mesopeel Jessner poprawia kondycję skóry, eliminuje zaskórniki, wykazuje działanie bakteriobójcze, wygładza i rozjaśnia skórę przywracając jej blask i odpowiedni kolor.

Skład

 • kwas salicylowy - 14%
 • kwas mlekowy - 14%
 • kwas cytrynowy – 8%


Kwas salicylowy – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne.  Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia,  zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.
Kwas mlekowy – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy).
Kwas cytrynowy – podobnie jak kwas mlekowy należy do alfahydroksykwasów. Wykazuje właściwości rozjaśniające i antyoksydacyjne. Zapobiega procesom starzenia się skóry poprzez stymulację syntezy GAG (glikozaminoglikany), kolagenu oraz elastyny w skórze właściwej dzięki czemu zwiększa grubość i elastyczność skóry.

Efekty stosowania

Poprawa jędrności i elastyczności skóry, redukcja niedoskonałości (drobne zmarszczki, rozszerzone pory,  płytkie przebarwienia),  skóra zyskuje odpowiedni stopień nawilżenia, gładka i promienna.

Wskazania:
Fotostarzenie. Melasma i plamy słoneczne. Trądzik.

Skład:
50% kwas glikolowy - to jedna z substancji najczęściej używanych do peelingu powierzchniowego. Ten kwas AHA wywołuje szereg zmian w naskórku i w brodawkowatej warstwie skóry właściwej, w jej całości lub części. Zabieg powoduje zmiany w skórze stymulując proliferację naskórkową poprzez niszczenie poszczególnych warstw zmienionej skóry lub poprzez indukcję stanów zapalnych. Po serii zabiegów tego typu peelingami zauważalne są zmiany w skórze takie jak gromadzenie nowego kolagenu i wzrost GAG w brodawkowatej warstwie skóry właściwej, przyczyniające się do naprawy fotouszkodzeń skóry. Kwas glikolowy dobrze rozpuszcza się w wodzie i posiada niewielką cząsteczkę. Te dwie cechy zwiększają jego zdolność penetracji przezskórnej, co może powodować, w niektórych przypadkach, lekkie podrażnienie podczas jego nakładania.

Zabieg Retises CT Retinol Yellow Peel oparty o wysokie stężenie czystego retinolu + propionianu retinylu (bardziej stabilna postać estrowa) i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Retises CT działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.

Jest to peeling złożony, który pozwala na usuwanie warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność działania peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzeń skórnych. Zabieg przeznaczony jest dla skór matowych, z problemem hiperkeratynizacji, fotostarzenia, hiperpigmentacji, melasmy czy rozstępów. Retinol reguluje hyperaktywność pobudzonych melanocytów, dzięki temu zmniejsza i rozjaśnia plamy. Zabieg złuszcza i odblokowuje skórę poprzez znormalizowanie procesu keratynizacji. Dochodzi do stymulacji proliferacji keratynocytów oraz fibroblastów, co zwiększa grubość skóry. Istotnie zwiększa się poziom nawilżenia skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona.

Zabieg ten może obejmować zarówno skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Działanie składników aktywnych:

 • retinol - witamina A(4%)

  Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV regulując proliferację i ruchomość melanocytów.

 • glukozyd askorbylu (10%) - Stabilna i długodziałająca postać witaminy C

  Zwalcza wolne rodniki, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Nadaje gładkości i rozświetla starzejącą się, odwodnioną, poddaną działaniu szkodliwych czynnikó zewnętrznych (słońce, zanieczyszczenie środowiska, dym tytoniowy) skórę.

 • niacynamid - witamina B3 (5%)

  Stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transepidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • skóra z widocznymi oznakami starzenia,
 • fotostarzenie,
 • hiperpigmentacja,
 • melasma,
 • szara i matowa skóra pozbawiona blasku,
 • wiotkość skóry.

Przebieg wykonania zabiegu:

 1. Demakijaż
 2. Obniżenie Ph skóry
 3. Nałożenie i wmasowanie ampułki z witaminą C
 4. Nałożenie i wmasowanie re tinolu

Retises CT pozostawia się na skórze klientki na 8 - 10 godzin. Następnie należy zmyć preparat przegotowaną wodą, można użyć łagodnego środka myjącego. Przez około 24 godziny skóra jest napięta i lekko podrażniona. Zaleca się nałożenie preparatu łagodzącego i natłuszczającego, np. Alantan maść. Po około 24 godzinach skóra zaczyna się łuszczyć. Na dekolcie i innych partiach ciała łuszczenie rozpoczyna się później i nie jest tak gwałtowne. Łuszczenie trwa standardowo około 4 dni. Przez pierwsze dwa jest ono dobrze widoczne a skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Należy nakładać preparat łagodzący tak często, jak często odczuwa się potrzebę.

Efekty zabiegowe:

 • rozjaśnienie przebarwień pozapalnych i hormonalnych,
 • zwężenie porów skóry,
 • rozświetlenie,
 • zwiększona synteza kwasu hialuronowego,
 • zwiększona synteza kolagenu,
 • zagęszczenie skóry,
 • spłycenie zmarszczek,
 • poprawa owalu twarzy,
 • lekkie uniesienie powiek,
 • usunięcie zrogowaciałej warstwy komórek,
 • przywrócenie prawidłowego stężenia witaminy A w skórze, obniżonego po przez negatywny wpływ promieniowania UVA.

Standardowo kuracja składa się z 4 zabiegów w odstępach od 2 - 4 tygodni (w zależności od intensywności łuszczenia). Jeśli nie ma konieczności robienia serii, można również wykonać zabieg pojedynczy.

Prawdopodobnie… najlepszy peeling na bazie TCA

Easy TCA uważany jest za najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Produkt ten, nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie.

Wskazania

 • fotostarzenie
 • trądzik i blizny potrądzikowe
 • hiperpigmentacja
 • zmarszczki
 • skóra palacza
 • ostuda
 • keratoza
 • rozstępy

Skład

 • Roztwór podstawowy + 50% TCA = Easy TCA 15%
 • Roztwór podstawowy zawiera:
  • kwas askorbinowy i kwas cytrynowy – antyoksydanty ułatwiające penetrację TCA w głąb skóry
  • kokamid – chroni skórę i poprawia działanie saponin
  • saponiny – roślinne glikozydy ułatwiające jednolite przenikanie TCA i przyspieszające gojenie

Opakowanie Easy TCA zawiera także Post Peel Mask, który jest nie tylko kremem neutralizującym, ale także stymuluje, działa antyoksydacyjnie i goi skórę (dzięki zawartości kwasu fitowego). Post Peel Mask pomaga zapobiegać działaniom niepożądanym i poprawia skuteczność samego peelingu – zatrzymuje reakcję zapalną, dolegliwości bólowe i pieczenie skóry.

Jak działa Easy TCA?

Działanie Easy TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór Easy TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask, który nie jest neutralizatorem, ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie.

Podstawowa metoda stosowania Easy TCA (wyszronienie punktowe) musi być powtórzona 4 razy, które wywołuje progresywną stymulację komórek skóry i stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów, itd. w „strefie Grenz’a” skóry właściwej.

Globalne działanie Easy TCA i Post Peel Mask obejmuje pełne i progresywne odnowienie skóry, bardziej stymulujące niż destrukcyjne, które pozwala na normalne funkcjonowanie w trakcie leczenia.

Efekt terapeutyczny

  4 EASY TCA
+ BLENDING BLEACHING
CREAM
EASY TCA
+ BLENDING BLEACHING
 CREAM
+ DHEA CREAM
4 EASY TCA
+ PURIFYING CREAM
4 EASY TCA
+ DHEA PHYTO
+ NUTRITIVE CREAM

przed zabiegiem

po zabiegu  
dermaplus-zabiegi...
peelings-easy-tca...
fenice_zabiegi_10...
dermaplus-zabiegi...
dermaplus-zabiegi...

Cennik

PEELINGI CHEMICZNE

Rodzaj peelingu Cena za 1 zabieg
peeling glikolowy 130 zł
peeling pirogronowy 130 zł
peeling Azelac 110 zł
peeling Mandel S 180 zł
peeling Mandel L 180 zł
peeling Mandelac 40%
żel złuszczający

180 zł
peeling TCA 200 zł
Peel Mix Xylogic 130 zł
Mandel T 180 zł
peeling Retises Ct Yellow Peel 200 zł
zmodyfikowany Mesopeel Jessner 130 zł
   
peeling Yellow Peel
2 warstwy 400 zł
4 warstwy 550 zł
6 warstw 650 zł
8 warstw 700 zł
*Przy 5 zabiegu rabat w wysokości 20%
*Przy 7 zabiegu rabat w wysokości 30%