Powiększenie i modelowanie ust usieciowanym kwasem hialuronowym od lat utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Procedura cieszy się powodzeniem u kobiet w różnym wieku, z różnymi problemami, zarówno wśród właścicielek wąskiej czerwieni wargowej, jak i pań posiadających naturalnie pełne usta. Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie tylko pozwala uwydatnić usta i nadać im właściwy kształt, ale jest równie często stosowany w celu ich nawilżenia.
Zalecenia po zabiegu powiększania ust
Naturalną reakcją jest pojawienie się obrzęku, który wynika z podrażnienia tkanek i faktu, że kwas hialuronowy “ściąga” wodę z okolicznych struktur (stąd wynika też poprawa nawilżenia warg po zabiegu). Po zabiegu można stosować zimne okłady. Następnego dnia możliwy jest powrót do codziennych aktywności. Nie ma wówczas przeciwwskazań do nałożenia makijażu.
24 godziny po zabiegu nie należy:
- latać samolotem,
- uprawiać sportu,
- pić alkoholu,
- palić papierosów.
Przeciwwskazania do zabiegu
Zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie wykonuje się u osób:
- mających jakąkolwiek infekcję, w tym opryszczkę, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
- w trakcie leczenia stomatologicznego (zaleca się pacjentom odczekanie minimum 2 tygodni od jego zakończenia – to samo dotyczy piaskowania czy wybielania zębów),
- z nieuregulowanymi chorobami ogólnoustrojowymi, tj. cukrzycą czy nadciśnieniem tętniczym,
- leczonych onkologicznie,
- w ciąży bądź karmiących piersią,
- z zaburzeniami krzepnięcia.
Zażywanie narkotyków i nierealistyczne oczekiwania także są przeciwwskazaniami. Palenie tytoniu i picie dużych ilości alkoholu negatywnie wpływa na proces gojenia, może go wydłużyć i przyspieszyć wchłanianie preparatu.
Przeciwwskazania do zabiegu
Czas utrzymywania się efektów powiększania ust jest indywidualny. Zależy od stylu życia, używek oraz genetycznie uwarunkowanej aktywności enzymatycznej organizmu. Zaawansowana aktywność fizyczna, częste przebywanie w saunie czy na słońcu oraz stosowanie niektórych suplementów diety przyspieszą rozkład preparatu. Co oczywiście nie znaczy, że może wchłonąć się w miesiąc.
W zależności od zastosowanego preparatu, efekty zwykle utrzymują się 6-12 miesięcy. Jeśli wybieramy się na pierwszy w życiu zabieg, warto zdecydować się na nieco lżejszy preparat, który będzie się utrzymywał krócej, za to da mniejsze odczyny pozabiegowe.
Jeśli mamy bardzo wąskie usta, lekarz może zalecić ich ponowne powiększenie przed całkowitym wchłonięciem poprzedniego preparatu, aby stopniowo “zbudować” czerwień wargową.
Cennik
KOREKCJA/WYPEŁNIANIE UST |
|
jedna ampułka ( 1 ml ) | 800 zł |