COSMELAN jest preparatem nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji. Problem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów przerywających proces gromadzenia się melaniny można rozwiązać ten kłopot. Kuracja COSMELAN umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask. Program terapii COSMELAN jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).

WŁAŚCIWOŚCI

COSMELAN jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

  • Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
  • Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.
  • Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma.
  • Bezpieczny
  • Może być wykonywany o każdej porze roku.
  • Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.
REZULTATY

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji.
W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.
W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Dobrze jest uświadomić pacjentowi, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może on widzieć cień w miejscu gdzie poprzednio było zlokalizowane. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem COSMELAN zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

PREPARATY WCHODZĄCE W SKŁAD ZESTAWU COSMELAN

Płyn odtłuszczający - nakładany w gabinecie głęboko oczyszcza, usuwa, martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę, zwiększa penetrację składników aktywnych kremu Cosmelan 1.
Cosmelan 1 krem - krem z substancjami o działaniu depigmentacyjnym. Nakładany w gabinecie po płynie odtłuszczającym. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji COSMELAN. Jego głównym celem jest eliminacja plam (melasma).
Cosmelan 2 Krem - krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Gwarantuje trwałość terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Poza tym posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, co oznacza że jest szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej, zapobiega powstawaniu hiperpigmentacji. Jednym ze składników jest wysoki filtr przeciwsłoneczny. Chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, w trakcie trwania terapii wybielającej. Musi być stosowany przez pacjenta codziennie wg wskazówek podanych poniżej.
Hydra-Vital Factor K. - krem o silnym działaniu odżywczo - nawilżającym, na twarz i szyję. Stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładkości i elastyczności. Musi być stosowany codziennie, zawsze po aplikacji COSMELAN 2 krem.

SKÓRA PO ZABIEGU

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu na skórze można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu Hydravital Faktor K.

 

Cennik

COSMELAN- USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Kuracja cosmelanem 1600 zł