Mezoterapia to metoda od lat wykorzystywa na w medycynie, która polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę, co daje szybko widoczne efekty. Mezoterapia znalazła szerokie zastosowanie w dermatologii estetycznej. Mezoterapia stosowana jest szczególnie w regeneracji i odmłodzeniu skóry, w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mesolift - koktajl odmładzający:

Mesolift - to jeden z zabiegów mezoterapii proponowany na twarz, który ma działanie odżywiające i wygładzające zmarszczki. W jego skład wchodzi kwas hialuronowy, który nawilża, napina i poprawia elastyczność skóry. Koktajl ten w widoczny i szybki sposób regeneruje skórę i poprawia jej jędrność. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Twarz staje się zdrowsza i promienista. Efekty mesoliftu pozwalają nie tylko na odżywienie skóry, jej odmłodzenie, ale także odsuwają na długi czas ewentualność liftingu chirurgicznego. Najbardziej popularnym preparatem do zabiegu mesoliftu jest Surgilift Plus.

Preparaty wykorzystywane w mezoterapii:

Placentex Integro

Placentex Integro

  Jest to polideoksyrybonukleotyd - cząsteczka złożona z dużych frakcji DNA o niskim ciężarze molekularnym wydobywana z ryby stosowanej do celów żywieniowych. Działanie polega na stymulacji komórek fibroblastów, którego efektem jest zrównoważone wydzielanie wszystkich składników skóry. Stosowany jest tam gdzie widoczna jest utrata napięcia i elastyczności skóry. Po podaniu preparatu fibroblasty w skórze zwiększają aktywność o 30%. Obserwuje się także zrównoważone wydzielanie się wszystkich składników skóry - 90 % wzrost fibronektyny, hydroksyproliny i kolagenu. Pozwala to na fizjologiczne wypełnienie, ale również na zachowanie doskonałej chemicznie mineralnej równowagi skóry.

NCTF i NCTH HA

NCTF, NCTF HA


Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gamy NCTF jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej rezultaty są widoczne od pierwszego zabiegu - skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

NCTF i NCTF HA są jedynymi preparatami oddziałującymi na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra jest wyraźnie odmłodzona w naturalny sposób.

NCTF, NCTF HA - 2 nowe preparaty do mezoterapii Ant-aging


Charakterystyka NCTF NCTF HA
Stężenie HA 0,025mg/ml 5 mg/ml

Skład kwas hialuronowy + kompleks odżywczy zawierający 54 składniki aktywne takie jak witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, minerały, substancje redukujące.
  Właściwości NCTF w profilaktyce anti-aging*
 • aktywna regeneracja uszkodzeń skóry
 • aktywne nawilżanie
 • poprawa kolorytu skóry
 • przywrócenie równowagi jonowej
 • stymulacja wzrostu komórkowego
 • zwiększenie gęstości skóry właściwej
 • ochrona komórkowa
 • regeneracja wiskoelastyczna
Sukces tkwi w jego składzie:

Znakomicie opracowany skład chemiczny gwarantuje wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta.
 • kwas hialuronowy - posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i angiogenezę. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
 • 13 witamin - witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację keratynizacji i procesów gojenia, witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną, witamina C zwiększa syntezę białek-kolagenu i elastyny w fibroblastach.
 • 6 minerałów - minerały jako kofaktory biorą udział w licznych reakcjach enzymatycznych. Magnez 2+ jest np. zaangażowany w 180 takich reakcji.
 • 6 koenzymów - przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do tej reakcji. Biochemiczne aktywatory zwiększają tempo konstrukcji tkanki
 • 5 kwasów nukleinowych - kwasy nukleinowe są składnikami tworzonymi przez wiązanie elementów nazywanych nukleotydami, które tworzą kluczowe molekuły jak DNA i RNA, które niosą informację umożliwiającą regulują syntezę białek.
 • 2 czynniki redukujące - reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.
Częstotliwość zabiegów
 • terapia uderzeniowa - 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych
 • regeneracja skóry - 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące
 • podtrzymanie efektów kuracji - 1 zabieg co 2-6 miesięcy

Surgilift Plus

Surgilift Plus

Preparat na bazie kwasu hialuronowego przeznaczony do zabiegu Mesolift.

Kwas hialuronowy znajduje się w skórze. Jest to kluczowy składnik przestrzeni międzykomórkowej. Jego właściwości higroskopijne sprawiają, że ma zdolność zatrzymywania wody i gwarantuje wysoki poziom nawilżenia tkanki skórnej. Właściwości wiskoelastyczne kwasu hialuronowego osłabiają działanie czynników zewnętrznych i ułatwiają nawilżanie skóry. Kwas hialuronowy wstrzykiwany w połączenie skórnonaskórkowe szybko dociera do skóry właściwej powodując następujące skutki:
 • odbudowa przestrzeni międzykomórkowej
 • poprawa nawilżenia i elastyczności skóry
 • redukcja zmarszczek i piękny, młody wygląd skóry
SURGILIFT© Plus to preparat z niestabilizowanego kwasu hialuronowego, pochodzenia nie zwierzęcego, służący do mesoliftu skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietów dłoni. Wysoka waga cząsteczkowa i stężenie Surgilift© Plus zapewnia bardziej aktywne i bardziej długotrwałe nawilżenie zapobiegające starzeniu się skóry. Skóra staje się bardziej napięta.

Protokół terapii jest uzależniony od wieku, stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Może być koniecznych kilka sesji, aby uzyskać zamierzony rezultat. Konieczne będzie opracowanie harmonogramu zabiegów, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Zalecany harmonogram zabiegów:

Protokół terapii Dzień 0 Dzień 30 Dzień 60 Dzień 90 Podtrzymanie efektu
Mesolift stadium          
Surgilift Plus 1 + + --- --- 6 miesięcy
2 + + + --- 3 do 6 miesięcy
3 + + + + 3 miesiące

Stadium 1: cienkie linie, skóra raczej jędrna
Stadium 2: cienkie zmarszczki, skóra gładka
Stadium 3: głębokie zmarszczki, skóra zwiotczała

  Surgilift Plus polecany jest szczególnie osobom:
 • - palącym papierosy
 • - ze zmęczoną skórą
 • - po złuszczaniu naskórka (dermabrazja, peelingi)
 • - narażonym przez dłuższy czas na działanie słońca lub mrozu
 • - po porodzie
 • - profilaktycznie dla każdego!
Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku.

Conjonctyl

Conjonctyl


Podstawowym składnikiem preparatu Conyonctyl jest sylicylan monometylotrisilanolu. Krzem zawarty w preparacie Conyonctyl wpływa na regenerację tkanki łącznej i sprzyja regeneracji włókien kolagenowych. Stymuluje regeneracje komórek naskórka i skóry właściwej, zapobiega degradacji elastyny, kolagenu i proteoglikanów. Z wiekiem zawartość krzemu w tkance łącznej maleje, jak również możliwości jego przyswajania z przewodu pokarmowego.

  Wskazania:
 • zmarszczki
 • cellulit
 • rozstępy skórne
 • trądzik,blizny
 • ujędrnianie

Doskonała tolerancja i bezpieczeństwo.

Preparat Conjonctyl jest bardzo dobrze tolerowany, nie alergizuje.
Przeciwwskazanie - uczulenie na salicylany.

Częstotliwość wykonywania zabiegów w nieestetycznościach cellulitowych:

1 zabieg na tydzień - przez miesiąc
1 zabieg na 2 tygodnie - przez 2 miesiące
1 zabieg na miesiąc - przez 4 miesiące

Cennik

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Rodzaj preparatu Lokalizacja: Cena za 1 zabieg
NCTF 135 HA okolica oczu (kurze łapki) 200 zł
twarz 400 zł
twarz + szyja 450 zł
twarz + szyja + dekolt 500 zł
M-HA 10 okolica oczu (kurze łapki) 200 zł
twarz 400 zł
twarz + szyja 450 zł
twarz + szyja + dekolt 500 zł
Hydralift twarz 300 zł
dłonie 200 zł
CytoCare® twarz 600 zł
twarz + szyja 650 zł
twarz + szyja + dekolt 700 zł

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Rodzaj zabiegu Cena za 1 zabieg
Usuwanie cellulitu od 200 zł
Usuwanie rozstępów od 200 zł
Leczenie i profilaktyka łysienia od 200 zł